Terapia naśladująca naturę.

  • Przywraca funkcje i estetykę naturalnego uzębienia.
  • Nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów.
  • Pozwala uniknąć kłopotów, związanych z tradycyjną protetyką.

Co to jest implant?
Jest to śruba tytanowa którą lekarz chirurg umieszcza w kościach szczęk tworząc podbudowę dla nowej korony zęba.

Na czym polega leczenie implantologiczne?
Jest to nowoczesne leczenie umożliwiające skuteczną odbudowę braków jedno i wielo zębowych, umożliwiające prawidłową funkcję żucia. Implanty zastępują korzenie własnych zębów i produkowane są z najwyższej jakości materiałów biokompatybilnych (tytan). Dobrze tolerowanych przez organizm oraz integrujących się z kością wyrostka zębodołowego.

Lekarz wprowadza implant do kości a następnie zszywa miejsce po zabiegu. Dopiero po „zrośnięciu się” implantu z kością, można odbudować na nim koronę zęba lub osadzić protezę. Okres gojenia się implantu to trzy do sześciu miesięcy. Metoda implantologiczna uzupełnienia braków nie wymaga oszlifowania sąsiednich zębów, a przy bezzębiu całkowitym, umocowanie protezy ruchomej następuje przez zastosowanie systemu LOCATOR lub indywidualnie dopasowanej belki protetycznej.

W przypadku niekorzystnych warunków miejscowych ze względu na mała ilość kości, wykonujemy zabiegi wstępne stymulujące wzrost kości jak podniesienie dna zatoki szczękowej przy pomocy materiałów BIO-OSS i BIO-GIDE.

Czasami stosujemy leczenie ortodontyczne pozwalające uzyskać odpowiednie miejsce dla implantu. Zabieg wszczepienia implantu jest zabiegiem bezbolesnym i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym ale zdarza się, że u niektórych pacjentów mogą wystąpić dolegliwości bólowe oraz miejscowy obrzęk tkanek miękkich. Profilaktycznie przez klika dni po zabiegu pacjenci przyjmują antybiotyk.

Pracujemy w systemie 3i jednej z wiodących firm na światowym rynku implantologicznym. Posiadamy certyfikaty jakości.