Awersja do leczenia stomatologicznego jest wśród pacjentów zjawiskiem powszechnym. Warto dodać, że te uprzedzenia i obawy nie znajdują logicznego uzasadnienia. Niestety częstą praktyką jest omijanie gabinetu stomatologicznego. A to kończy się… wizytą u stomatologa.

Jak często odbywać wizyty kontrolne u stomatologa?

Przeświadczenie, że do dentysty należy udać się w momencie wystąpienia bólu zęba jest wielkim błędem. Wtedy może być już za późno. Wizyty kontrolne powinny odbywać się co 3 miesiące. Tym bardziej, że nie wiążą się z żadnymi wydatkami. Kontrole stanu uzębienia są w naszym gabinecie wykonywane bezpłatnie.

Jakie objawy daje próchnica?

Jak to możliwe, że ząb psuje się nie dając żadnych objawów? Jest to coraz bardziej powszechne zjawisko. Na podstawie naszych doświadczeń możemy stwierdzić, że w wielu przypadkach próchnica o stopniu średnim i głębokim nie daje żadnych objawów. Ząb nie boli nawet pod wpływem działania bodźców termicznych. Tym bardziej istotne są regularne kontrole u stomatologa.

Który rodzaj wypełnienia jest najlepszy?

Dobór metody wypełnienia ubytku jest uzależniony od…jego wielkości. W przypadku niewielkich ubytków stosujemy w głównej mierze tzw. metodę bezpośrednią. Polega ona na wypełnieniu ubytku specjalnym materiałem kompozytowym. Od jakości tego materiału zależy w dużej mierze estetyka i trwałość wypełnienia. Jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę, że wypełnienie kompozytowe stosowane są do ubytków w bocznych oraz przednich zębach. W naszym gabinecie stawiamy przede wszystkim na trwałość oraz estetykę, dlatego pracujemy z wykorzystaniem materiałów japońskich producentów. Zapewniają one trwały efekt a do tego gwarantują niemalże idealną estetykę. Średnia żywotność wypełnienia tego typu wynosi 5-7 lat.

Jeśli chodzi o duże ubytki, to stosujemy przede wszystkim kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba Inlay i Onlay. Wypełnienia tego typu pozwalają na dokładną rekonstrukcję anatomicznego kształtu zęba. Inlay i Onlay są wykonywane z porcelany. Co istotne zastosowanie tej formy wypełnienia pozwala uniknąć koronowania zębów. Wypełnienia porcelanowe są wklejane do przygotowanego wcześniej ubytku. Jako materiał wiążący stosowane są specjalne cementy. Wykorzystywane przez nas wypełnienia Inlay i Onlay wzmacniają ząb o 75%, a ich żywotność wynosi średnio 7-10 lat. Podczas wizyty w naszym gabinecie pomożemy Państwu dokonać właściwego wyboru i obrać optymalną i najlepszą metodę leczenia ubytku.

Zostaw komentarz:

You must be logged in to post a comment.

2014 © Prawa autorskie zastrzeżone - WHITE-DENT. Projekt strony: Netim

W nagłych przypadkach        502 238 201 lub 501 410 238