Jak poprawić estetykę zębów przednich?

Poprawę estetyki przednich zębów należy rozpocząć od wypełnień. Przy odbudowie zębów przednich wykorzystujemy najwyższej klasy materiały światłoutwardzalne. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest doskonałe odwzorowanie odcienia zęba. To pozwala na uzyskanie naturalnego efektu.

Kolejną metodą, która pozwala na poprawę estetyki, jest zastosowanie tzw. licówek. Są one wykonywane z porcelany. Stomatolog przytwierdza je do zewnętrznej części zęba za pomocą specjalnego cementu. Wskazaniem do zastosowania licówek są zęby o mocnym stopniu przebarwienia. Licówki stosuje się także w przypadku zębów nierównych lub mocno uszkodzonych. Omawiana metoda jest także powszechnie wykorzystywana przy zamykaniu diastemy. Celem osiągnięcia najlepszego efektu zalecamy wykonanie 8 licówek w przednim odcinku łuku. Cały zabieg polega na zeszlifowaniu cienkiej warstwy szkliwa, pobraniu wycisku i w końcu przytwierdzeniu licówek do powierzchni zęba. Warto dodać, że licówki porcelanowe są bardzo odporne na przebarwienia, a tym samym zachowują swoje walory estetyczne.

Poprawa estetyki zębów może także wymagać zastosowania korony protetycznej. Cel założenia korony jest podobny jak w przypadku licówki. Różnicą jest to, że korona obejmuje całego zęba ze wszystkich stron. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie uszkodzonego zęba, a także poprawa jego kształtu. Założenie korony wymaga uprzedniego oszlifowania całego zęba.

Jak poprawić estetykę całego uzębienia?

Proste zęby i śnieżnobiały uśmiech – to marzenie każdego Pacjenta. Niestety zęby narażone są na różnego rodzaju przebarwienia. W dzisiejszych czasach możemy z tym walczyć. Również w przypadku martwych zębów, które z czasem ciemnieją. W celu wybielenia stomatolog otwiera ząb, a następnie wkłada do środka preparat wybielający i przykrywa go opatrunkiem. Po kilku kontrolach, jeśli wszystko przebiega bez zarzutu, ząb jest plombowany.

Popularną metodą wybielania są także nakładki z żelem. Przygotowujemy je na podstawie pobranego wycisku. Wraz z nakładkami Pacjent otrzymuje specjalny żel. Nakładek należy używać 2-3 razy dziennie według zaleceń lekarza. Cały proces rozjaśniania trwa dwa tygodnie.

Inną metoda wybielania jest naświetlanie. Po zabezpieczeniu dziąseł na zęby nakłada się substancję wybielającą. Następnie ząb jest naświetlany lampą polimeryzacyjną. Czas trwania zabiegu wynosi 20-80 minut.

Bardzo popularne i skuteczne stało się także wybielanie laserem. Po nałożeniu na zęby specjalnej substancji stomatolog naświetla je promieniem lasera.

Poprawę estetyki zgryzu możemy osiągnąć przez zastosowanie aparatu ortodontycznego. Wyróżniamy dwa rodzaje aparatów, a mianowicie ruchomy oraz stały. Zastosowanie określonego typu zależy przede wszystkim od rodzaju wady, wieku Pacjenta, a także higieny.

Aparat ruchomy może być zdejmowany przez Pacjenta samodzielnie. Powinien być noszony kilkanaście godzin na dobę. Aparat składa się z akrylowej płyty oraz drutów. Ten typ stosujemy najczęściej  w przypadku dzieci i młodzieży.

Aparat stały przytwierdzony jest do zębów za pomocą specjalnego kleju. Składa się z metalowych zamków, elastycznych ligatur oraz specjalnego łuku, który wymieniany jest kilka razy w trakcie leczenia.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są także aparaty typu Clear Aligner. Są to indywidualnie projektowane, przezroczyste nakładki. Proces leczenia oparty jest na stosowaniu sekwencji szyn (miękka, średnia, twarda), które są zmieniane co miesiąc. Metodę tą polecamy szczególnie w przypadku dorosłych pacjentów.

Zostaw komentarz:

*

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

2014 © Prawa autorskie zastrzeżone - WHITE-DENT. Projekt strony: Netim

W nagłych przypadkach        502 238 201 lub 501 410 238